Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS

عبارت گوگل سرچ کنسول اولین و مهمترین چیزی است که شما به عنوان صاحب یک وب سایت یا کسی که در زمینه سئو سایت مبتدی است و تازه شروع به کار کرده است باید آشنایی داشته باشد. یک ابزار بسیار با ارزش و کارآمد برای مدیران یک وب سایت گوگل سرچ کنسول است. مشکل این است که بسیاری از مردم کاملاً از آن بی اطلاع هستند. در این مقاله از ماگ وب بررسی خواهیم کرد که کنسول جستجوی گوگل چیست و چه کاربردی دارد.

 

تعریف جامع از گوگل سرچ کنسول

کار اصلی گوگل سرچ کنسول برای شما این است که شما را راهنمایی کند تا متوجه شوید موتور جست و جوی گوگل به چه شکلی وب سایت شما را می بیند. استفاده از داده های گوگل سرچ کنسول به شما کمک می کند تا عملکرد سئوی وب سایت خود را از طریق مختلف بهبود بخشید. کنسول جستجوی گوگل مجموعه ای از ابزارها و گزارش هایی است که به مدیران سایت کمک می کند تا جنبه های مختلف سئو را ارزیابی، مدیریت و بهبود بخشند. گوگل سرچ کنسول به شما کمک می کند تا مشکلات فنی در سئو را تشخیص دهید و همچنین محبوب ترین صفحات وب سایت خود را در گوگل به شما نشان می دهد. گوگل سرچ کنسول معمولا به شما کمک می کند تا ترافیک ارگانیک خود را افزایش دهید.

چرا مدیران وب سایت به گوگل سرچ کنسول نیاز دارند؟

کار کردن با گوگل سرچ کنسول کاملا رایگان است. مدیران برای اینکه کاملا متوجه شوند وب سایت آن ها به درستی توسط موتور های جست و جو نمایش داده می شود از ابزار گوگل سرچ کنسول استفاده می کنند. با کمک کنسول جستجوی گوگل می توانید استراتژی مناسبی را برای افزایش بازدید گوگل از وب سایت خود انتخاب کنید. در ادامه به بررسی مهمترین اقدامات قابل انجام با ابزار گوگل سرچ کنسول می پردازیم. در ادامه با ماگ وب  همراه باشید تا برخی از ویژگی های گوگل سرچ کنسول را به شما توضیح دهیم.

 

بررسی وب سایت از وجود بد افزارها در داخل سایت

لازم نیست از وجود بد افزارها نگران باشید گوگل همیشه هوای وب سایت را دارد. اگر وب سایت شما به خطر بیفتد، پیامی در مورد وجود مشکلی از طریق ایمیل و کنسول گوگل دریافت خواهید کرد. معمولاً اگر گوگل مشکل امنیتی پیدا کند، یک پیام هشدار برای بازدیدکنندگان وب سایت نمایش می دهد تا از آنها نیز محافظت کند. این پیام زمانی که سایت باز می شود نمایش داده می شود تا زمانی که ویروس یا بدافزار را از سایت حذف نکنید این پیام هشدار دهنده روی صفحه سایت شما باقی می ماند.

از طریق گوگل سرچ کنسول وب سایت خود را بهینه سازی کنید. طبق گفته گوگل، در حالت ایده آل وب سایت شما باید در 1 ثانیه بارگذاری شود. ابزارهای تجزیه و تحلیل گوگل به شما این امکان را می دهند تا بررسی کنید که برای افزایش سرعت وب سایت خود چه کاری باید انجام دهید.

 

با ابزار سرچ کنسول گوگل کراول ربات های گوگل را بررسی کنید

کنسول جستجوی گوگل نشان می دهد که ربات های موتور جستجو هیچ اشتباهی در هنگام کراول وب سایت شما مرتکب نشده اند. در صورت وجود خطاهای خزیدن وب سایت (فرآیند خزیدن وب سایت یا کراول توسط ربات موتور جستجو) با استفاده از این ابزار از وجود این خطا مطلع خواهید شد.

 

پارامترهای مربوط به سئو سایت با گوگل سرچ کنسول

برخی از پارامترهای مرتبط با سئو را می توان از طریق گوگل سرچ کنسول ارزیابی و بررسی کرد. یکی از این پارامترها لینک های داخلی و خارجی سایت است. با استفاده از کنسول جستجو می ‌توانید لیست مفصلی از پیوندهای وب سایت خود را پیدا کنید. همچنین می توانید با استفاده از کنسول سرچ گوگل یک استراتژی دقیق برای آن ایجاد کنید.

امکان دیگری که گوگل سرچ کنسول  در بخش سئو ارائه می دهد، بررسی و حل مشکلات رایج مربوط به تحرک وب سایت و استفاده از فریم ورک بوست است. کنسول جستجوی گوگل به شما این امکان را می دهد که کلمات کلیدی مرتبط مورد استفاده در جستجوهای گوگل را شناسایی کنید که می توانند به بهبود وب سایت شما کمک کنند. با شناسایی کلمات کلیدی برای وب سایت خود و سرمایه گذاری بر روی آن کلمات کلیدی، به بهبود رتبه سایت و افزایش بازدیدکنندگان کمک خواهید کرد.

 

سایت هایی که به شما لینک می دهند را با گوگل سرچ کنسول  بررسی کنید

با ابزار قدرتمند کنسول جستجوی، می توانید صفحاتی که به وب سایت شما لینک ارسال کرده اند را بررسی کنید. شما باید لینک های ارسال شده به وب سایت خود را حتما مورد بررسی قرار دهید. از این طریق می توانید صفحه های وب سایت خود را بهینه سازی کنید و نقاط قوت سایت خود را چک کنید. می دانید که دریافت بک لینک از سایت های مختلف می تواند برای بهبود سایت شما معجزه کند. اما اگر پذیرش این بک لینک ها غیر منطقی و بیش از حد باشد، می تواند عاملی برای سقوط سایت شما باشد.

 

علاوه بر این، اگر به سایت‌های مخرب لینک می‌دهید یا از آن‌ها لینک دریافت می‌کنید، می‌توانید با استفاده از ابزار Search Console آن‌ها را بررسی و مدیریت کنید. بدون شک بررسی لینک ها با استفاده از ابزار سرچ کنسول گوگل یکی از مهم ترین ویژگی ها و قابلیت های این ابزار رایگان است.

 

ثبت نقشه سایت با استفاده از گوگل سرچ کنسول

یکی دیگر از ویژگی های شگفت انگیز کنسول جستجوی گوگل ثبت نقشه سایت شما در گوگل است. با به کار گرفتن  از این ابزار می توانید نقشه سایت خود را به روشی خاص ثبت کنید. به طوری که موتورهای جستجو و ربات ها می توانند به سرعت در تمام صفحات سایت شما بخزند. توصیه می ‌کنیم نقشه سایت خود را با استفاده از ابزار Google Search Console به موتور جستجو ارسال کنید.

 

گوگل سرچ کنسول مناسب چه افرادی است

  • دسته اول صاحبان مشاغل هستند که می توانند با استفاده از کنسول جستجو اطلاعات تحلیلی دقیق و بسیار خوبی به دست آورند و از این ابزار برای ارزیابی عملکرد و اثربخشی سایت خود استفاده کنند.
  • گروه بعدی مدیران سایت هستند که از کنسول جستجوی گوگل برای نظارت بر عملکرد سایت خود استفاده می کنند و برای رفع مشکلات مدیریت یا امنیت سایت اقدام می کنند.
  • گروه دیگر بهینه سازان و بازاریابان موتورهای جستجو هستند که با استفاده از ویژگی ها و عملکردهای کنسول جستجو می توانند به بهبود موقعیت وب سایت در موتورهای جستجو کمک کنند. همچنین کارهای مختلفی انجام دهند تا ترافیک بیشتری داشته باشند.
  • توسعه دهندگان وب و برنامه نویسان می توانند زمانی که می خواهند برای سایت خود کد بنویسند، این مشکلات را با استفاده از گوگل سرچ کنسول کنترل و برطرف کنند.

نویسنده

َابوالفضل علی خواه

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *