Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS

تحقیق کلمات کلیدی یکی از مجموعه فعالیت هایی است که برای بهینه سازی سایت های امروزی به کار برده می شوند. این روش برای انتخاب بهترین کلمات کلیدی به کار برده می شود. به این ترتیب کاربران شما بیشتر با سایت شما برخورد می کنند. این کلمات باید در میان عبارات پر جست و جو در سیستم گوگل انتخاب شوند. برای تحقیق کلمات کلیدی ابزارهای کاربردی بسیاری در دسترس افراد قرار می گیرد که هر یک از آن ها انتخاب این کلمات را برای کاربران ساده تر می سازد.

اهمیت تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی از اهمیت بسیار زیادی در سایت های اینترنتی امروزی برخوردار می باشد. قطعا شما برای پیشرفت هر چه بیشتر سایت خود زحمات بسیاری می کشید. در این میان انواع محتواهای متنی نیز برای این سایت ها آماده می شوند که در آن ها از انواع کلمات کلیدی استفاده می کنند. بدون شک شما نمی خواهید محتوایی تولید کنید که هیچ کس آن را جست و جو نمی کند! تحقیق این کلمات به شما این امکان را می دهد که بهترین انتخاب را در میان عبارت های مربوط به حیطه کاری خود انجام دهید. به این ترتیب بازدید سایت شما توسط کاربران به حد مطلوب می رسد.

در صورتی که کاربران در سایت شما نیازهای خود را پیدا کنند، به سایت شما وفادار شده و رضایت کاربری سایت نیز افزایش می یابد. این مسائل همگی به پیشرفت سایت شما کمک می کنند. به علاوه به کار بردن کلمات کلیدی مناسب برای افزایش رتبه سایت نیز از مزیت های مهمی برخوردار است.

تحقیق کلمات کلیدی در چه زمینه هایی تاثیر گذار است؟

تحقیق کلمات کلیدی بر همه بخش های یک سایت اینترنتی تاثیر می گذارد. برخی از این بخش ها را در زیر بررسی می کنیم:

 • افزایش رشد ترافیک سایت شما تا حد بسیار زیادی در گرو انتخاب کلماتی است که کاربران در جست و جوی آن ها هستند.
 • کیفیت لینک سازی سایت شما نیز تا جد بسیار زیادی تابع کلماتی است که در سایت به کار برده می شوند.
 • ترافیک و سرنخ فروش سایت شما نیز به تحقیق این کلمات مرتبط می شود. بهتر است که هر یک از این کلمات را بر مبنای محصولات و حیطه کاری خود انتخاب نمایید.
 • استفاده از این کلمات تحقیق شده به ارتقا و معرفی هر چه بیشتر سایت شما منجر خواهد شد.
 • این کلمات در موضوعیت محتوای شما نیز نقش موثری ایفا می کنند و انتخاب و استفاده درست از آن ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
 • در نهایت همه این عوامل در رشد رتبه شما در موتورهای جست و جوگر گوگل تاثیر گذار خواهند بود.

زمان نیاز به تحقیق کلمه کلیدی

اگر قصد استفاده از این مجموعه فعالیت ها را دارید، باید به زمان صحیح استفاده از آن ها نیز دقت داشته باشید. در برخی شرایط شما ناگزیر به استفاده از این فرایند خواهید بود. برخی از شرایطی که تحقیق کلمه کلیدی را الزامی تر می کنند به شرح زیر می باشند:

 • بهینه سازی محتوای مربوط به وب سایت
 • در صورتی که به دنبال روش های جدیدی برای تولید محتوا می گردید
 • در صورتی که به گسترش کسب و کار خود اهمیت می دهید، استفاده از این کلمات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

فرایند گزینش کلمه کلیدی مناسب

تحقیق کلمات کلیدی با روش های به خصوصی انجام می گیرد. در این خصوص باید به پیش نیازهای انتخاب این کلمات دقت داشته باشید. برخی از این پیش نیازها را در زیر مشاهده می کنید:

 • انواع این کلمات بر اساس حوزه کاری مربوطه مشخص خواهند شد. شما باید پیش از انتخاب این کلمه ها در خصوص فعالیت های سایت مورد نظر اطلاعات دقیقی به دست آورید.
 • استفاده از ابزارهای تحقیق برای کلمه کلیدی نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. هر یک از این ابزارها از فواید به خصوصی برخوردار می باشند.
 • بررسی سایت های رقیب نیز برای اجرای این تحقیقات نیز از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. شما باید در ارزیابی های کلمات کلیدی منتخب خود به سایت هایی که در حیطه کاری شما فعالیت دارند، دقت داشته باشید. هر یک از این سایت ها از میزان استقیال به خصوصی در میان مشتریان برخوردار می باشند. بهتر است از سایت های رقبای خود در این زمینه الگو بگیرید. شما می توانید، دامنه رقبای خود را نیز در این عرصه در نظر بگیرید و با این راهکارها بهترین ها را انتخاب کنید.

بهترین ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی با استفاده از ابزارهای مورد استفاده در این عرصه به سادگی انجام می پذیرد. بهترین ابزارهایی که اجرای این فرایند را برای کاربران ساده تر می سازند، شامل KWfinder، ahref و… می شوند. هر یک از این ابزارها بازدهی محتوای شما را به طرز قابل توجهی افزایش داده و کیفیت کلمات کلیدی انتخاب شده را نیز افزایش می دهند. هر یک از این ابزارها روش کار بسیار ساده ای دارند. اما باید به دستورالعمل های استفاده از هر یک نیز دقت داشته باشید.

این ابزارها با استفاده از اعداد و ارقام و آمار مختلف، فرایند گزینش و تحقیق کلمه های کلیدی را تسهیل خواهند کرد. هر یک از آن ها شما را در یافتن کلمه هایی که رتبه بالایی در سیستم گوگل کسب کرده اند، یاری می رسانند. به این ترتیب استفاده از آن ها نقش موثری در استفاده صحیح ازکلمات کلیدی ایفا می کند.

جمع بندی

تحقیق کلمات کلیدی یکی از روش های مهمی است که برای بهینه سازی سایت های امروزی به کار برده می شود. این روش تحقیقی نقش موثری در پیشبرد اهداف طولانی مدت شما برای پیشرفت یک سایت بر جای می گذارد. روش های تحقیقی در سال های اخیر با استفاده از ابزارهای به خصوص انجام می گیرند. هر یک از این ابزارها کیفیت انتخاب این کلمات را در سایت اینترنتی شما افزایش می دهد. در این مطلب از ماگ وب با برخی از پر کاربردترین ابزارهای مورد استفاده در این حیطه آشنا شدید. این کلمات نقش موثری در شناسایی حیطه کاری شما برای سیستم گوگل ایفا می کنند و این فرایند را بسیار ساده تر می نمایند.

نویسنده

َابوالفضل علی خواه

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *