Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS

سئو کلاه خاکستری حد وسط سئوی کلاه سفید و سیاه است که با اعمال روش هایی در تلاش برای جذب مخاطب و بازدید بیشتر برای سایت های اینترنتی است. روش هایی که در این روش سئو به کار برده می شوند، نه در خلاف قوانین گوگل هستند و نه پیرو آن ها! به همین خاطر این دسته از قوانین سئو موضع روشنی از لحاظ قانونی ندارند. در این شیوه نیز از برخی روش ها برای پیشرفت بیشتر کسب و کارهای اینترنتی بهره برده می شود. اگر چه ممکن است در ابتدای استفاده از این روش سئو نتایج به دست آمده کمی مطلوب باشد، اما با پیشروی بیشتر به تدریج شاهد خسارات مربوط به استفاده از این سبک سئو خواهید بود.

بررسی تکنیک های سئوی کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری با پیروی از مجموعه قوانین خاص در سایت های مختلف فروشگاهی یا غیر فروشگاهی اجرا می شود. این قوانین سئو چندان پیچیده نیستند. اما اجرای آن ها نیازمند بررسی و تحقیق است. تکنیک های به کار رفته در این روش سئو نسبت به سئوی کلاه سیاه کم خطرتر هستند و ریسک کمتری برای وب مسترها به دنبال دارند. از این رو بسیاری از وب مسترها از این سبک های سئو در سایت خود استفاده می کنند. با پیاده سازی این روش های سئو قوانین مربوط به گوگل را به طور کامل نقض نخواهید کرد. اما نتایج به دست آمده از آن به پیشرفت سایت شما در کوتاه مدت کمک می کند. برخی از تکنیک های این سبک سئو را در این بخش مورد بررسی قرار می دهیم:

تغییرات ظاهری وب سایت

در سئو کلاه خاکستری برای برخی از وب سایت های کوچک با تعداد صفحات کمتر با استفاده از برخی ترفندها ظاهر وب سایت را تغییر می دهند. این تغییرات با اعمال تغییرات در کد نویسی های سایت به وجود می آیند و در واقعیت ایجاد نخواهند شد. از این رو استفاده از این تکنیک ها را در دسته قوانین سئوی کلاه خاکستری قرار می دهند. برخی از سایت ها که از یک صفحه تشکیل شده اند و یا امکان بارگذاری محتوا در آن ها وجود ندارد، از این روش سئو برای پیشبرد اهداف خود استفاده می کنند. این سایت ها اغلب متعلق به کارخانه جات تک محصولی هستند و به همین خاطر مانور بر روی این تکنیک ها در آن ها بسیار کارایی خواهد داشت.

دکمه های اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی

از مهمترین تکنیک های سئو کلاه خاکستری می توان به ارتباط دهی سایت به شبکه های اجتماعی اشاره کرد که به سادگی انجام می گیرد. این تکنیک ها به شما کمک می کنند که بازدهی سایت خود را افزایش داده و به میزان بیشتری از آن بازدید دریافت کنید. سئو کلاه خاکستری در این زمینه به صورت مشترک با سئوی کلاه سفید عمل می کند. این فرایند در واقع در سئوی کلاه سفید نیز مطرح می شود. اما از برخی جنبه ها در دسته تکنیک های سئوی کلاه سیاه قرار می گیرد. این تکنیک ها برای انواع شبکه های اجتماعی پر بازدید که بسیاری از مردم عضو آن ها هستند، قابل اجرا می باشند. استفاده از این تکنیک در شبکه های اجتماعی اینستاگرام، فیس بوک و… میسر خواهد بود و مزایای بی شماری به همراه می آورد. از این دکمه ها برای دریافت لایک نیز استفاده می کنند.

تکنیک های ساده کلاه خاکستری

در برخی از تکنیک های سئو کلاه خاکستری، از تکنیک های کلاه سفید به صورت اشتراکی استفاده می شد. اما استفاده از تکنیک های کلاه سیاه نیز در بخش هایی از فرایند استفاده از این تکنیک ها انجام می گیرد. این روش ها را در زیر مشاهده می کنید:

  • تبلیغ برخی محتواهای غیر مجاز در سایت یکی از این تکنیک ها است که به شما قدرت مانور بیشتری برای جذب مخاطب می دهد.
  • گوگل بولینگ نیز در میان تکنیک های کلاه سیاه قرار می گیرد. شما در این فرایند به دنبال سایت های رقیب می گردید و تکنیک های کلاه سیاه به کار رفته در آن ها را به گوگل گزارش می کنید. به این ترتیب رتبه سایت شما افزایش می یابد.
  • ایجاد محتوای کپی نیز در برخی از بخش های سایت در استفاده از تکنیک های سئو کلاه خاکستری استفاده می شود. استفاده از این روش ها نباید به صورت طولانی مدت انجام شود. در غیر این صورت اعتبار سایت شما به خطر می افتد.
  • استفاده از پنجره های کلیک کنید تقلبی نیز از مهمترین اصول سئوی کلاه سیاه است که در تکنیک های کلاه خاکستری به صورت مشترکی اجرا شده و مورد استفاده قرار می گیرد.
  • لینک دادن با کلمات ناخواسته به سایت های رقیب نیز در این دسته قرار می گیرد.
  • استفاده از تکنیک های عفونی کردن سایت های رقیب نیز از روش های امتیاز آور سئوی کلاه سیاه است.

استفاده از مطالب زرد

سئو کلاه خاکستری با استفاده از یادداشت های منفی و مطالب زرد نیز به سادگی اجرا می شود. مطالب نقد کننده در همه متون مورد استفاده قرار می گیرند و توجه مخاطبین را به خود جلب می کنند. این متن ها نیز در جذب بازدیدهای بیشتر بسیار کمک کننده خواهند بود. پس بد نیست که اگر از سبک سئو کلاه خاکستری در سایت خود استفاده می کنید، از این تکنیک ها نیز بهره مند شوید. این دسته از مطالب بیشتر خوانده می شوند و توسط مخاطبین نیز بیشتر به اشتراک گذاشته می شوند.

جمع بندی

سئو کلاه خاکستری یکی از تکنیک های مهمی است که در عرصه سایت و بهینه سازی آن به کار برده می شود. این تکنیک ها برای کوتاه مدت مزایایی در سایت شما به وجود می آورند. در این روش از ترکیبی از روش های سئوی کلاه سیاه و سفید استفاده می شود و به این ترتیب ویژگی های این سبک سئو نیز ترکیبی از دو روش یاد شده است. بسیاری از وب مسترهای امروزی از این روش های سئو برای پیشرفت در کوتاه مدت استفاده می کنند و چندی بعد روش خود را عوض کرده و از تکنیک های کلاه سفید استفاده خواهند کرد. با این روش سایت آن ها در حد مطلوب پیشرفت خواهد داشت

نویسنده

َابوالفضل علی خواه

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *