Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS

سئو کلاه سیاه یکی از ترفندهای رایج در میان وب مسترها برای کسب امتیاز بالا از سیستم گوگل در مدت زمان کوتاه است. این روش اغلب در طولانی مدت مورد استفاده قرار نمی گیرد. در صورتی که بیش از اندازه از تکنیک های کلاه سیاه سئو استفاده کنید، بی شک با اعمال جریمه هایی از سوی فیلترهای گوگل رو به رو خواهید شد. در این جا هدف از اجرای هر یک از تکنیک های مربوطه فریب دادن سیستم گوگل است. در واقع این سیستم در مقابل سئوی کلاه سفید قرار دارد و در تضاد با آن است.

آشنایی کلی با سئوی کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه از ویژگی های به خصوصی برخوردار است و با روش های منحصر به فردی اجرا می شود. تکنیک های این روش بر خلاف استانداردهای گوگل هستند. تنها هدف این روش کسب امتیاز بیشتر در کوتاه مدت است. استفاده از این تکنیک ها تنها برای لینک سازی و قوانین مربوط به آن انجام نمی گیرد. بلکه در این حوزه از روش های غیر استاندارد تولید محتوا، سئو و بهینه سازی و… نیز استفاده می شود.

بسیاری از فعالیت هایی که در سایت های معتبر انجام می شوند، قابلیت تبدیل شدن به سئوی سیاه را دارند. به همین خاطر باید در اجرای هر یک از این فعالیت ها به اصول استاندارد مربوطه دقت داشته باشید.

دلایل گسترش استفاده از خدمات سئو کلاه سیاه

این روش های سئو به دلایل مختلفی در سال های اخیر مورد استفاده هستند. انواع این روش ها برای سهولت در کسب امتیاز در گوگل به کار برده می شوند. افراد برای این که زحمت خود را در این عرصه کمتر کنند، اغلب از این روش های ساده بهره می برند.

این تکنیک ها در میان تکنیک های ممنوعه گوگل دسته بندی می شوند. در صورتی که با این تکنیک ها آشنایی داشته باشید، از آن ها در سایت خود فاصله می گیرید! به این ترتیب از اعمال جریمه سیستم گوگل نیز در امان خواهید بود. در ادامه چندی از روش های سئوی کلاه سیاه را که در سایت های متخلف اعمال می شوند، بررسی می کنیم.

آموزش سئو با سبک کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه برای بهبود رتبه سایت در کوتاه مدت موثر واقع می شود؛ اما شک نکنید که رتبه سایت را در طولانی مدت به قهقرا می کشاند! از این رو باید از این روش ها تا حد امکان دوری کنید. برخی از مهمترین مسائلی که در این روش های سئو مورد توجه قرار می گیرند، به شرح زیر می باشند:

  • تلاش برای بهینه سازی بیش از اندازه سایت
  • تولید محتوا با روش سئوی کلاه سیاه؛ مانند به کار بردن کلمات کلیدی متعدد در بخش های مختلفی از سایت
  • استفاده از روش بلک هت در سیستم لینک سازی سایت
  • اسپم نتایج جست و جوی گوگل
  • خدمات سئوی منفی و تلاش در راستای کاهش امتیازات سایت های رقبا

هر یک از این روش ها به صورت خلاصه در ادامه بررسی می شوند:

بهینه سازی افراطی سایت

سئو کلاه سیاه با بهینه سازی افراطی سایت شما مورد استفاده قرار می گیرد. از برخی تکنیک ها در راستای بهینه سازی بخش های مختلف یک سایت استفاده می شود. حال اگر این تکنیک ها بیش از اندازه مورد نیاز به کار برده شوند، بدون شک تاثیر معکوس بر سیستم سایت مورد نظر بر جای می گذارند و به جای افزایش بازدهی به کاهش بازدهی منجر خواهند شد.

در خصوص بهینه سازی سایت های اینترنتی همواره رضایت کاربران نیز مورد توجه قرار می گیرد. در صورتی که این دسته از خدمات سئو به صورت افراطی انجام شوند، صفحات مورد نظر در سایت رضایت کاربران را جلب نخواهند کرد و این مسئله معایب بی شماری به همراه می آورد. به این ترتیب میزان بازخورد و بازدید سایت شما نیز به تدریج کاهش می یابد.

تکنیک های کلاه سیاه برای تولید محتوا

سئو کلاه سیاه محتوای هر صفحه از سایت را نیز نشانه می رود. هر محتوایی که در سیستم سایت های استاندارد بارگذاری می شود، از استانداردهای به خصوصی برخوردار است. این محتواها به صورت سئو شده به کار برده می شوند. در هر یک از آن ها از تعدادی کلمه کلیدی استفاده می شود که در بخش های مختلف محتوا از جمله عنوان، تیترها و… به کار برده خواهند شد. اما رعایت تعادل در به کار بردن این تکنیک ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

در این حوزه باید به میزان استاندارد به کار بردن کلمات کلیدی و فرعی توجه شود. لینک سازی در داخل هر یک از محتواها نیز باید به اندازه انجام شود. در صورتی که هر یک از این موارد به صورت افراطی در سیستم سایت شما پیاده سازی شوند، سایت شما به سوی استانداردهای سئو کلاه سیاه پیش می رود. در این زمینه باید از استراتژی های محتوایی استاندارد بهره مند شوید. در صورتی که تنها به تولید محتوا بپردازید و به تعداد کلمات مربوط به هر محتوا بپردازید، نتیجه مطلوبی به دست نخواهید آورد.

لینک سازی در سئوی کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه با لینک سازی افراطی نیز همراه است. لینک های موجود در سایت هایی که از این سبک خدمات سئو استفاده می کنند استانداردهای مورد نیاز را ندارند و در سیستم گوگل امتیازی به آن ها تعلق نمی گیرد. در نتیجه همه تلاش وب مسترها برای کسب امتیاز از این لینک ها به هدر می رود. سئو کلاه سیاه کمترین میزان بازدهی را در طولانی مدت برای شما به همراه می آورد. به همین خاطر سرمایه گذاری برای استفاده از این خدمات سئو نتیجه مطلوبی برای شما نخواهد داشت.

جمع بندی

سئو کلاه سیاه این روزها در میان برخی از وب مسترها مورد استفاده قرار می گیرد. این روش ها برای دور زدن برخی از قوانین گوگل به کار برده می شوند و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشند. در این گزارش با برخی از تعاریف این سبک سئو در سایت های امروزی آشنا شدید. همچنین برخی از معایب این سبک را نیز در بخش هایی از این گزارش مورد بررسی قرار دادیم. توصیه می کنیم، با صرف کمی زمان و حوصله در این زمینه از تکنیک های کلاه سفید بهره برده و به این ترتیب نتایج موفقیت آمیز تری را برای سایت خود رقم بزنید.

نویسنده

َابوالفضل علی خواه

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *